Цьогоріч Всеукраїнський тиждень дитячого читання завершується і справді святково, адже саме сьогодні, 2 квітня, у світі щороку відзначають Міжнародний день дитячої книги. Тож, вітаємо усіх, хто причетний до створення яскравої, доброї, розумної, затишної дитячої книги! І наших читайликів також!)

Завжди раді бачити вас у нашій бібліотеці, тому з радістю згадуємо моменти тижня дитячого читання, впродовж якого ми читали і слухали, пізнавали і ділилися знаннями та вміннями, майстрували і творили, дарували та отримували подарунки та незабутні емоції. І все це завдяки книзі!

Міжнарожний день дитячої книги був заснований у 1967 році з ініціативи Міжнародної ради з дитячої книги (International Boardon Booksfor Young People, IBBY), в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Казками Андерсена захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі, популярні вони і досі, що вкотре доводить, що гарна історія, як і гарна книга буде жити довго. Однією з головних ініціаторок встановлення та проведення Міжнародного дня дитячої книги стала німецька дитяча письменниця, засновниця IBBY Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона запропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена. Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові. У 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».