Кожна країна має свою неповторну та унікальну історичну спадщину, що потребує особливої уваги та турботи держави.

Наприклад, в Україні, за попередніми даними, нараховується 1399 міст і селищ і більше 8 тисяч сіл з цінною історико-архітектурною спадщиною. Як відомо, 18 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день пам’яток та визначних місць, що співпадає з українським Днем  пам’яток історії та культури. Тож, у цей день ми говорили про надзвичайну красу України, різноманіття нашої спадщини, потребу її збереження та охорони.  
Літературно-пізнавальний вернісаж «Визначні місця України» відбувся для учнів 1-б класу школи №16. Згадали нашу гордість, занесену до списку світової спадщини ЮНЕСКО. А це – собор Святої Софії і Києво-Печерська Лавра в Києві, ансамбль історичного центру Львова, резиденція митрополитів Буковини в Чернівцях, залишки стародавнього міста Херсонес Таврійський у Криму, дерев’яні церкви Карпатського регіону, Дуга Струве та букові праліси Карпат.

З особливим ентузіазмом усі взялися до створення незвичної  мапи, де пам’ятку розмістили відповідно до регіону, в якому вона перебуває. Усім сподобалося, а заодно ще й з географією познайомилися! А ще зробили висновок, що кожна країна багата своєю неординарністю та особливістю історії і культури. А створені талантом і працею наших пращурів культурні цінності і справді унікальні і саме від нас залежить їхнє майбутнє!