Ділимося з вами чудовими результатами: як бачите, наші дубочки сміливо тягнуться догори. Сподіваємося, що і у решти читачів та друзів бібліотеки, які минулої осені взяли участь у цікавому та знаковому заході та підтримали ініціативу Дубкросінг_UA, також все вдалося!) 😊

Згадуємо, як натхненно саджали та чекали дива, а тепер вже очікуємо теплих весняних днів, щоб відправити наші дубочки в грунт.

Загалом, ініціатива має на меті озеленення України, зокрема посадку одного з найдовговічніших та найнеобхідніших для екології дерев – дуба. «Посади жолудь – вирости дуба» – головне гасло проекту. Дуби мають велике значення в історії багатьох країн, причому значення не тільки економічне, але і культурне. Всього дубів налічується близько шестисот видів. Деревина дуба високо цінується завдяки своїй міцності і довговічності, а у корі міститься значна кількість кислоти. Проростає лише один жолудь з 10 тисяч, решта ж поїдаються різною лісовою живністю. Плоди дуба мають ще й бактерицидну дію, а 1 дуб може забезпечити киснем до 11 осіб. У середньому дерево живе близько 400 років (іноді їх вік доходить до 1000 років.
Цього року всі висадженні жолуді від проекту Дубкросінг UA
мають порадувати нас дубами Перемоги. І нехай так і буде!


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227