240 років тому народився всесвітньо відомий французький письменник Фредерік Стендаль (справжнє ім’я Анрі Бейль), якого вважають основоположником французького соціально-психологічного роману.

Анрі-Марі Бейль народився 23 січня 1783 року в Греноблі, у родині багатого адвоката. Ще в дитинстві Стендаль втратив матір, і його вихованням займався дід, який був знайомий з відомими літературними діячами. У загальноосвітній школі Анрі провчився всього 3 роки, зате самостійно пізнавав математику, філософію і логіку. У 1799 році поїхав в Париж, щоб продовжити свою освіту. Але замість цього добровільно записався в армію Наполеона. Він прослужив у ній понад два роки, а потім подав у відставку й у 1802 році повернувся до Парижа з прихованим наміром стати письменником.
Стендаль здобув визнання у літературній галузі, опублікувавши вісім новел, дві біографії, три автобіографії, кілька путівників, низку творів з мистецтвознавства Італії та шість романів: «Арманс» (1827), «Червоне та чорне» (1830), «Пармський монастир» (1839), «Ламієль» (незавершений, виданий 1889), «Люсьєн Левен» (незавершений, виданий 1894) та «Життя Наполеона» (1929). Роман "Червоне і чорне" є одним з найкращих творів відомого французського письменника Стендаля. Його герой Жульєн Сорель - увійшов у світову літературу як уособлення непокірливої, волелюбної юності.
Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете більше дізнатися про творчість письменника Фредеріка Стендаля.


 

Графік