Сьогодні Україна відзначає День Соборності – 104 роки тому саме цього дня відбулося проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР. Проголошення Акту Злуки відбулося на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері. А вже наступного дня його майже одностайно ратифікував Трудовий конгрес України.

"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – йшлося у зачитаному на зборах "Універсалі соборності". Роки по тому 21 січня 1990 року патріотичні сили організували живий ланцюг між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ єдності людей східних і західних земель України. За різними оцінками, участь в акції взяли від пів мільйона до 3 мільйонів українців. Офіційно українці відзначають День соборності з 1999 року.

Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете дізнатися більше про славні сторінки історії нашої держави, яка і зараз доводить на полі бою, що ми сильні і незламні, бо єдині.
З єднанням української землі,
Соборність наша вічна і стокрила!
Ми, українці, на її чолі
Братаємось і в тому наша сила!


 

Графік