Серед ювілярів року, що минає один із найпопулярніших німецьких дитячих і молодіжних авторів Пауль Маар. Письменник народився 13 грудня 1937 року в м. Швайнфурті (Німеччина). Він рано втратив матір і дитячі роки провів у дідуся в невеликому містечку Терес на півночі Баварії.

З дитинства П. Маар захоплювався живописом, тому після закінчення Швайнфуртської гімназії вступив до Академії мистецтв у Штутгарті. Здавалося, що захоплення живописом і талант художника остаточно визначили все подальше життя П. Маара: він працював викладачем мистецтвознавства, малювання в школі, в театрі – фотографом і сценографом. Проте, як зізнавався сам митець, йому нецікаво займатися чимось одним. Саме тому впродовж багатьох років П. Маар пише дитячі повісті, оповідання, казки та п’єси, сценарії для кіно, ілюструє книги та комп’ютерні ігри, інколи сам створює декорації для своїх вистав і навіть грає в театрі й кіно.

Найвідоміші книги ювіляра - про пана Белло і, звичайно ж, Суботика. Перша книга про Суботика – «Що не день, то субота» – вийшла в 1973 році, і саме в ній читачі вперше познайомилися з дивовижною маленькою істотою з цупкою рудою шерстю, у якої замість носа – хоботець, а обличчя – усе в синіх цятках, за допомогою яких можна здійснювати бажання. Вигаданий персонаж допоміг автору пригадати власні історії з дитинства та сповнити їх довірою й радістю без обмежень та образ з боку суворих дорослих
Книги Пауля Маара перекладені тридцятьма мовами. Його творчість відзначено багатьма нагородами: Німецькою літературною премією, премією братів Грімм, Фрідріха Рюкерта, Австрійською державною премією, а також однією з найпрестижніших премій у німецькій літературі для дітей та молоді – Почесною премією за весь творчий доробок автора.