Цьогоріч свято актуальне як ніколи, адже українські воїни щодня, щогодини, щохвилини боронять нашу землю від ворожого війська РФ, відбиваючи атаки й проводячи наступальні операції для звільнення територій.

Збройні Сили України складаються з трьох видів: Сухопутні війська (Війська наземної оборони), Військово-Повітряні Сили і Сили Протиповітряної оборони (Війська повітряної оборони), Військово-Морські Сили. Крім основних родів військ, до складу ЗСУ входять підрозділи територіальної оборони, Військова служба правопорядку, Медична, Капеланська, Юридична та Соціально-психологічна служби.
Сучасні захисники продовжують традиції дружинників Русі, козаків війська Запорозького та ще низки мілітарних формацій різних епох. Скажімо, в роки Першої світової війни діяли легіони Українських січових стрільців, які складались з активістів кількох організацій Галичини (Сокіл, Січ, Пласт). 1917 року створена армія Української Народної Республіки. Також після падіння Російської імперії на українських землях діяли формування Вільного козацтва, Української Повстанської та Української Галицької армій. Наймолодший рід сил сучасних ЗСУ — це Сили територіальної оборони. Точкою відліку для них, відповідно до закону "Про основи національного спротиву", стало 1 січня 2022 року. Передбачалось, що в мирний час у ТрО служитимуть 10 тисяч, а в особливий період, за рахунок резерву, — понад 130 тисяч військовослужбовців. Втім, уже за перший тиждень повномасштабної війни лави ТрО поповнили понад 100 тисяч добровольців. Вони прийняли бій у Київській, Чернігівській та Сумській областях, а згодом брали участь й у їхньому звільненні.Разом з бійцями інших видів і родів військ сили ТрО обороняли Маріуполь. Брали участь у контрнаступі на Харківщині. Тримають оборону Миколаєва й Запоріжжя, звільняють Донбас та Херсонщину.
Героям срава!