23 вересня виповнюєтья 150 років від дня народження видатної української співачки Соломії Крушельницької (1872-1952).Ще за життя вона була визнана найвидатнішою співачкою світу. На сценах світу Крушельницька не мала рівної, її сопрано на три октави підкорило планету.

Батьки і природа створили генія земної краси з профілем античної богині, а Всевишній добрав голос із найдовершеніших регістрів райських октав – так відгукуються про талант славнозвісної українки історики, музикознавці та поціновувачі її таланту. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання “Ваґнерівська примадонна” ХХ століття. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет із написом “Найпрекраснішій і найчарівнішій Батерфляй”.

У перші десятиліття двадцятого століття на оперних сценах світу царювали чотири особи чоловічої статі - Баттістіні, Карузо, Тітта Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати нарівні з ними. Нею була Соломія Крушельницька.
Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете більше дізнатися про життя великої української співачки Соломії Крушельницької, зокрема завдяки книзі Н.Топської «Неперевершена. Соломія Крушельницька».