Читанка-майстерка «День морозива» зібрала справжніх поціновувавчів улюбленого літнього смаколику в бібліотеці. Бо ж як його не любити – смачне, ароматне, таке різне, але однозначно улюблене багатьма морозиво?! Тож, про морозиво, його історію та навіть неймовірні пригоди говорили з найменшими читайликами під час чергового зібрання у бібліотеці.

А ви знаєте, що найперший прообраз морозива був придуманий в Китаї ще 4 тисячі років тому? Імператор Танг, що правив в той час, погано переносив спеку. Він наказав своїм слугам придумати страву, яка б охолоджувала в жарку пору дня. Тоді кондитери запропонували правителю новинку: солодкі нарізані фрукти, змішані зі звичайним снігом. Цей десерт став улюбленим смаколиком імператора і сотні років зберігався в секреті. Вперше рецепт фруктового льоду був згаданий в китайській книзі пісень «Ши-цзин». А вже згодом морозиво відправилося у подорож світом, підкорюючи все більше і більше своїх шанувальників. Тепер існує безліч рецептів та сортів цього десерту та доведено, що морозиво допомагає нам відчувати себе щасливими, адже, коли ми пробуємо морозиво, мозок виробляє ендорфіни та серотонін - гормони щастя)😊

Ми ж нашими читайликами не лише дізналися цікавинки про морозиво, прочитали книжечку Н.Колпакової «День морозива», а й створили своє неповторне різнокольорове морозивко)😊
Дякуємо за допомогу другу бібліотеки Валентина Лагодина

{gallery}biblioteki/priorka/2022_gallery/2022_07_29{/gallery}


 

{tab Графік}

{tab Про бібліотеку}

Місія нашої бібліотеки, як і, мабуть, будь-якої іншої на сучасному етапі – задовольнити потреби сучасної людини, продемонструвати можливості та переваги книгарень, які вже давно перестали бути лише книгозбірнями, а здатні стати місцем втілення мрій і дій. І це не лише книга, а й спілкування, можливість отримання інформації, навиків, дозвілля та відпочинок, а також задоволення потреб та розвитку громади.

Бібліотека відкрилася на Вітряних горах у 1957 році, а з 1972 року переїхала та працює на вулиці Вишгородській, що знаходиться на Пріорці –  мальовничій та історичній місцевості Києва. Саме місцезнаходження нашої книгозбірні і вплинуло на сучасну назву бібліотеки.

Бібліотека на Пріорці для дітей – сучасний яскравий простір, який ми намагаємося наповнити таким же яскравим змістом. Сучасні дитячі видання, простір для реалізації творчих здібностей та можливостей, для спілкування – все це ви зможете отримати, завітавши до нас. У бібліотеці діють творчі проекти, зокрема щотижневі майстерки та заняття з живопису, маємо власний ляльковий театр, Інтернет-зону для відвідувачів.

Впродовж кількох років в нашій бібліотеці успішно впроваджується проект «Зелена бібліотека» з розвитку екопростору, який фактично дав поштовх рухові «Зелені бібліотеки в Україні». За час від моменту виникнення ідеї нам вдалося створити і справді дієвий та впізнаваний проект. Постійні зустрічі з читачами, популяризація екологічного способу мислення, цікаві гості, майстер-класи, зокрема наочне сортування сміття з дітками, спеціальна ігротека, екскурсійна програма – усе це частина нашої повсякденної роботи. Основне спрямування проекту – виховання  дітей, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля, були здатними охороняти та захищати природу.  Адже турбуючись про довкілля, ми турбуємося і про себе, бо всі ми і є частиною природи.

Завідуюча бібліотекою на Приорці
Кобець Ганна Василівна

{tab Координати}

Наша адреса:

м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227

{/tabs}