Ці книги ми отримали в подарунок від нашої читачки за день до початку повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну, але не встигли, за цілком зрозумілих причин, поділитися з вами нашими новими надходженнями. Книги і справді знакові та цінні. А ще вони вкотре пересвідчують, що наші читачі – найкращі!)

Тож, читаймо правильні книги завжди, особливо зараз. Скажімо, одна з книг відомого українського письменника Євгена Гуцала називається «Ментальність орди». На жаль, усі ми мали змогу пересвідчитися в цій агресивній та загарбницькій ментальності російської орди. «Ментальність орди» — публіцистичний цикл статей українського письменника Євгена Гуцала на теми російської експансіоністської політики, минулого і сучасного України. Книга видана вперше у 1996 році. Цикл складають статті, що друкувалися впродовж 1993-1995 років у газеті «Літературна Україна». Їх об'єднання в одному виданні цілком виправдане, тематично всі вони становлять цілісність, бо присвячені деконструкції культу російського народу, тривалий час нав'язуваного українцям. За статті циклу авторові посмертно присуджено Всеукраїнську премію імені Івана Огієнка. Поштовхом до написання циклу послужила стаття відомого російського вченого академіка Дмитра Ліхачова в журналі «Новый мир» «Нельзя уйти от самих себя…» (Историческое самосознание и культура России)». У сталінську добу академік Ліхачов належав до тих учених, які підтримували прогресивні рухи в Україні, проте коли справа зайшла про повернення культурних цінностей, награбованих царською та радянською імперіями у «менших братів», світогляд науковця докорінно змінився не на користь вищезгаданого «меншого брата». Взаємини російського і українського народів письменник розглядає в контексті протиставлення двох типів цивілізацій - осілого, землеробського з одного боку і кочівного, загарбницького з другого. Поширившись на величезному просторі, не закорінений в питомий ґрунт, призвичаєний до грабіжництва, існування коштом чужої праці, народ-завойовник руйнує усталений, органічно вписаний в довкілля господарський лад поневолених народів, їх звичаї, культуру, ідентичність.
Ще одна з книг, які ми отримали в дарунок, «Феномен Степана Бандери». Євгена Перепічки. У монографії автора на основі історичних документів досліджено період Національно-визвольної боротьби за незалежність України 30-50 роках XX століття, широко висвітлено діяльність ОУН під стягом Степана Бандери та боротьбу ОУН і УПА з націонал-соціалістичним, комуно-соціалістичним та фашистськими режимами. Книга адресована усім, хто цікавиться національно-визвольною боротьбою народу України, яка триває і досі.