Саме таким є гасло цьогорічного Дня вишиванки, що по усьому світу відзначається сьогодні. Так, вишиванка є духовною бронею українців, а вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне - перемоги. Сьогодні наш народ захищає не лише фізичні кордони України, а й духовно-культурні.

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, метою якого є збереження споконвічних народних традицій створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято вишиванки покликане популяризувати вишитий етнічний одяг та вшановувати українські традиції. У цей день також прийнято одягати національне вбрання на роботу, зустріч із друзями чи навіть у колі сім'ї. Цьогоріч святу виповнюється 16 років. Його гаслом є "Вишиванка - духовна броня України. Захищаємо своє".
Цікаві факти про вишиванку:
 Вишиті візерунки на сорочці наносили на уразливі частини тіла - горло, груди і сонячне сплетіння. Було принципово важливим, щоб на зворотному боці вишитої сорочки не було вузликів. Вважалося, що ці вузлики можуть стати причинами помилок і нещасть в житті людини, яка носитиме вишиванку.
 Вдавнину вишиту сорочку не можна було купити. Кожна дівчина, навіть знатного роду, повинні була уміти вишивати. А в селах кожна дівчина-наречена перед весіллям зобов'язана була вишити особливу святкову сорочку своєму женихові.
 Вишиванку - вишиту сорочку з білого полотна (нехай латану, але обов'язково білу) і вишиту багатим традиційним візерунком українці носили тільки у свята. У будні носили так звані "буденки" - просто скроєні сорочки з небіленого полотна сірого кольору.
 У кожному регіоні України для вишивки сорочки існує свій крій, візерунок і колір. Для центру України характерні чорно-білі сорочки, на Полтавщині носили сорочки білі з білою вишивкою, на Волині і Чернігівщині - сорочки з червоно-білою вишивкою. Самі різноколірні і яскраві вишиванки створювали умільці на півдні України, а також в Карпатах і Закарпатті, на Буковині і Гуцульщині.
 Кожен колір у вишивці має своє символічне значення: червоний означав любов і пристрасть, чорний - втрату і тугу, білий - невинність і чистоту, жовтий - радість і надію, синій - воду, небо, спокій і жіноче начало.
 Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко. Саме він скомбінував вишиту сорочку із піджаком і саме таким є його зображення на 20-гривневій купюрі.