На знак поваги до українських громадян, які рятували євреїв від знищення нацистами, до їх співчуття та солідарності встановлено День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, що цього року відзначається вдруге 14 травня.

Як відомо, впродовж 1939-1944 років, під час нацистської окупації території України, відбулося масове знищення євреїв, що входить у трагедію Голокосту. Українські події окремі історики називають «Голокостом від куль». В Україні допомога євреям була набагато складнішою й небезпечнішою у порівнянні з іншими місцями окупованої Європи. На території України усі мешканці, які надавали будь-яку допомогу євреям, наражалися на смертельний ризик. Нацисти карали не тільки ту людину, що надавала допомогу, але й усю її родину. Незважаючи на тисячі жертв, масові екзекуції та в’язниці, євреям надавалася допомога.
Згадуємо книги, які є у бібліотеці та розповідають про часи Голокосту та трагедії єврейського народу, а також пропонуємо скористатися онлайн-ресурсом, де ви зможете ознайомитися з реальними історіями українців-рятівників, які протягнули свою руку допомоги, нехтуючи власним життям та спокоєм. З історіями українців-рятівників можна познайомитися на електронному ресурсі https://www.xn--e1agqdganc.com.ua/
Проект розповідає про приклади толерантності і гуманізму в роки Другої світової війни не лише в нашій країні, а й в усьому с віті.