×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

 Саме 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Метою Міжнародного дня птахів є привернення уваги до проблеми збереження пташиного світу. Пропонуємо помилуватися цими неймовірними істотами і дізнатися чимало цікавого зі світу пернатих. Птахи, дуже цікаві істоти, які освоїли повітряний простір нашої планети, і впевнено в ньому володарюють.

Вони бувають дикими і домашніми, деякі з них не вміють літати, маючи інші переваги. У ківі фактично навіть немає крил, а пінгвіни користуються ними як плавниками. Всього вчені нарахували понад 10 000 різновидів птахів, що живуть на всіх материках і безлічі островів.

Цікаві факти про птахів:
Вважається, що птахи походять від динозаврів групи терапод, і археологи дійсно знаходять скелети перших птахів, близькі за будовою до ящірок. І навіть саме пір'я, що покриває пташині тіла, є просто видозміненими лусочками!
Кожному доводилося бачити курячі яйця з двома жовтками. На практиці ж число жовтків в яйці (взагалі) може досягати 9 штук. Можливо, в курячому вони всі і не помістяться, зате у страусиних цілком. Адже навіть варити страусине яйце потрібно майже 2 години, тільки тоді воно буде повністю готовим.
У птахів дуже легкі кістки, зате пір'я важать більше ніж скелет.
Птахи є соціальними тваринами, які спілкуються між собою за допомогою візуальних і звукових сигналів, і виконують в деякий випадках громадські дії: комунальне гніздування, спільне полювання або захист від хижаків.
Птахи населяють всі екосистеми земної кулі, включаючи навіть Антарктиду.
Науці відомо понад 10 000 різновидів нині існуючих птахів. Це робить їх найбільш різноманітною групою тварин.
Наука, що займається вивченням птахів, називається орнітологією.
Найменшим видом птахів у світі вважається колібрі-бджілка, довжина тіла якої не перевищує 5,7 см.
Колібрі є єдиними в світі птахами, які можуть літати назад.
Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, найнебезпечнішим птахом на Землі є казуар. Зазвичай птах досить спокійний, однак якщо його потривожити, він може завдати небезпечного удару своїми потужними ногами. Ноги казуара мають величезні кігті, які здатні вбити людину одним ударом.
Найбільшим птахом є африканський страус, висота якого сягає 2,7 м, з масою тіла до 150 кілограм.
Найбільший розмах крил серед нині живих птахів має мандрівний альбатрос до 325 см.
Сови не можуть рухати очима, замість цього вони повертають голову до 270° без шкоди для здоров'я.
Ківі, єдиний птах, що має ніздрі на кінці дзьоба. Таке розташування допомагає їм винюхати їжу на землі. Вони часто фиркають, щоб очистити ніздрі від пилу і ґрунту що накопичився в ніздрях.
Найбільш балакучим птахом вважається жако (сірий папуга). В середньому він може запам'ятати понад 1500 слів.
За старих часів, рудокопи часто брали клітку з канаркою в шахту і під час роботи стежили за птахом. Якщо вона раптово починала проявляти ознаки занепокоєння або падала, люди поспішно покидали шахту. Річ у тому, що канарки дуже чутливі до газу, і гинуть навіть від його незначної домішки в повітрі.
Горловий мішок пелікана вміщає до 5 літрів води.
У зв'язку з тим, що політ вимагає великих витрат м'язової енергії, рівень обміну речовин у птахів надзвичайно високий і потреба в їжі величезна. Її денна норма становить 12-28% від загальної маси тіла птаха.
Птахи не мають потових залоз. Охолодження тіла досягається за допомогою високорозвиненої дихальної системи.
Птахом з найбільшою кількістю пір'я є тундровий лебідь (малий лебідь). Їх кількість сягає 25 тисяч.
Оскільки пір'я вимагають ретельного догляду, птиці щодня витрачають близько 9% часу на їх чистку. Доглядають за ними птиці за допомогою дзьоба. Лише один птах не може цього робити колібрі-мечеклюв володіє настільки довгим дзьобом, що їй доводиться чистити свої пір'я НЕ дзьобом, а лапкою.
Фламінго, лелеки та інші довгоногі птахи стоять на одній нозі, щоб максимально зменшити втрату тепла при вітрі. Через непокриті пір'ям ноги, втрата тепла досить велика, тому птахи намагаються тримати ноги по черзі в теплі свого оперення.
Дихальна система птахів вважається однією з найскладніших серед усіх груп тварин, оскільки під час польоту їх організм потребує посиленого газообміну.
Новокаледонські ворони, один з небагатьох видів, що здатні не тільки використовувати, а й виготовляти знаряддя праці, за допомогою яких птах дістає з-під кори личинок комах.
Деякі птахи мають особливі методи полювання. Наприклад, зелені квакви кидають у водойму лист, гілочку або перо і слідують за ними за течією, чекаючи, поки «приманкою» не зацікавиться риба.
У 1958 році, в Китаї була проведена широка кампанія по знищенню горобців як шкідників сільського господарства. За неповною статистикою, було винищено 1,96 млрд горобців. Однак ця боротьба привела до масового поширення комах-шкідників.
Великі хижі птахи можуть жити до 50 років. Наприклад, мандрівний альбатрос.
У деяких видів птахів поле зору досягає майже 360°.
Морські птахи можуть пити морську воду завдяки спеціальним залозам, які виводять надлишки солі.
У птахів дуже розвинена турбота про потомство - крім будівництва гнізда і насиджування кладки, вона також проявляється у вигодовуванні пташенят, зігріванні і захисті їх від погодних умов.
Існує думка, що при переляку страус закопує голову в пісок. Насправді вони схиляють свою голову до землі і ковтають пісок або гравій. Страуси відбирають із землі тверді камінчики гравію, які покращують їх травний процес. Також страуси просто кидають голову на землю після тривалої погоні за ними, коли у них вже не залишається сил ні бігти ні навіть тримати голову піднятою.
Морський птах, крячок чорний, може проводити в морі від 3-х до 10-ти років. При цьому крячок практично не відпочиває, оскільки у нього відсутні плавальні перетинки, і він не може відпочивати на воді, як інші крячки. Якщо крячок чорний кудись і сідає, то тільки на випадкові предмети що плавають у морі.
Кури є найпоширенішою домашньою птицею, чия популяція в світі перевищує 50 мільярдів особин.

 {gallery}biblioteki/priorka/2022_gallery/2022_04_01{/gallery}