20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете дізнатися про події Майдану від першої особи, завдяки книжкам, авторами яких стали, зокрема, безпосередні учасники протестних подій, а також зібрані спогади очевидців тих подій. Наприклад, у збірнику «Майдан від першої особи: мистецтво на барикадах» подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбулися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією Гідності. Це частина інтерв’ю, зібраних Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». До другого випуску увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхній суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції гідності.