Підібрали для вас чимало історій про життя та досягнення жінок-науковиць, які ще раз доводять, що дівчата можуть усе! Історії жінок-науковиць часто не просто історії досягнень, а й спротиву та боротьби. Цей день засновано саме для того, щоб ще раз продемонструвати рівність та значення жінок у науці, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей дівчат.

Жінки почали займатися наукою ще з давніх часів, зокрема, відомо, що Гіпатія Олександрійська, яка займалася математикою, астрономією та механікою у 370-415 рр. була однією з найвидатніших вчених свого часу. А, наприклад, Марія Склодовська-Кюрі, засновниця науки про радіоактивність, стала двічі лауреатом Нобелівської премії. Саме вона показала світові, що жінка має своє місце в науці.
Запрошуємо до бібліотеки, де зможете прочитати чимало цікавого про жінок-науковиць, які своїми відкриттями змінили світ. Наприклад, «Її історія. 50 жінок та дівчат, які змінили світ» К.Галліган (видавництво «Ранок») містять реальні історії п’ятдесяти жінок та дівчат, які не побоялися кинути виклик цілому світу. Серед них не лише науковиці, а й правительки, лідерки думок, мисткині. Чиїсь імена ви чули неодноразово, про інших – дізнаєтеся вперше. Але кожна історія однаково вражає та надихає. Жінки здавна творили історію і науку пліч-о-пліч з чоловіками, у чому ще раз переконує ця книга.