Автору всесвітньовідомої історії про Вінні-Пуха сьогодні минає 140 років від дня народження. Алан Александр Мілн народився 18 січня 1882 року в Лондоні, де і провів своє дитинство. Він навчався в невеликій приватній школі, власником якої був його батько.

Одним з його вчителів в 1889-1890 був Герберт Уеллс. Відомий англійський літератор ХХ ст., драматург, романіст і новеліст, автор пародій Алан Олександр Мілн здобув світове визнання завдяки іграшковому ведмежаткові Вінні-Пухові. Після народження сина Крістофера Робіна він почав писати для дітей. І саме там, у зачарованій країні дитинства, знайшов гармонію і натхнення. Великий успіх мали його вірші для дітей, а справжню славу принесли казки про Вінні-Пуха: «Вінні-Пух та його друзі» (1926 р.), «Дім на Пуховій галявині» (1928 р.). Діти та дорослі читачі вимагали від автора нових пригод Вінні-Пуха та його друзів. Повість-казка «Вінні-Пух та його друзі» — це типова історія, які вигадують діти разом із батьками про свої улюблені іграшки, а потім, на жаль, забувають. Але історія Вінні-Пуха почалася ще задовго до того, як в родині Мілнів народився син. У 1914 році молодий лейтенант Гаррі Колеуборн купив у мисливця маленьке ведмежа, якого назвав Вінні на честь рідного міста Вінніпенга. Ведмедиця Вінні стала талісманом військової частини, в якій служив Гаррі. Після війни її віддали у Лондонський зоопарк. Лагідна і добра Вінні підкорила серця лондонських дітлахів. Не дивно, що малий Крістофер Робін назвав її іменем улюбленого іграшкового ведмедика, якого йому подарували на перший день народження. Коли в грудні 1925 року Мілну запропонували написати для різдвяного номера газети «Івнінг ньюс» оповідання, він, за порадою дружини, занотував одну з історій: про Вінні-Пуха та неправильних бджіл. Вона стала першим розділом книги про чудового ведмедика. Так розпочав своє літературне життя Вінні-Пух.

У чому ж секрет Вінні-Пуха та його друзів? По-перше, усі вони — яскраве втілення тих чи інших рис характеру: поет-філософ Вінні-Пух, боязкий і відданий Паць, сумний скептик Іа-Іа, хитрий інтриган Кролик, дуже «мудра» та «освічена» Сова, турботлива мама Кенга, непосидючий Тигра. Усі вони змальовані з усмішкою та любов’ю.
Запрошуємо до бібліотеки – читати добрі та милі історії Алана Мілна.