3 січня минуло 130 років від народження відомого англійського письменника та поета Джона Толкіна, який став не лише класиком світової літератури, а й одним з фундаторів «високого фентезі». Найбільшу популярність автору принесли його всесвітньовідомі твори «Гобіт» та «Володар перснів».
Джон Толкін відомий у всьому світі завдяки своїм книжкам і неперевершеним оповіданням про пригоди маленьких гобітів. Ці історії захопили не тільки дітей і підлітків, а й багатьох дорослих, а також стали основою для фільмів, касові збори яких перевершили всі очікування.
Джон Толкін народився в сім'ї англійців, які працювали в Африці. Ще до того, як хлопчик пішов до школи, помер його батько, а коли йому було 12 років пішла з життя і мати. Опікуном Джона став католицький священик, який був наставником його матері. У 16 років Джон зустрів дівчину, в яку закохався, її звали Едіт Бретт. Дізнавшись про це, опікун забороняє юнакові спілкуватися з молодою дівчиною, поки він не досягне повноліття (21 рік). Довгих п'ять років Джон зберігав у своєму серці почуття, він закінчив Оксфорд, домігся успіхів у спорті, а коли досяг повноліття, відразу ж зробив пропозицію Едіт.
Толкін взяв участь у Першій світовій війні, а пізніше і в Другій. У мирний час автор не бажав будувати кар'єру військового, тому він пішов працювати в знайомий Оксфорд, став професором, а в 1917 році почав письменницьку кар'єру. Цікаво відзначити те, що Джон ніколи не бачив ремесло письменника своїм основним видом доходу, він писав більше для душі і для своїх дітей. На ніч він розповідав малюкам казки, які придумував сам, коли набралося багато різних історій, діти переконали його зібрати всі ці розповіді в одній книзі, так і з'явився Гобіт.