Шрифт Брайля – відомий у всьому світі рельєфно-крапковий тактильний алфавіт, який був створений спеціально для незрячих людей. Але мало хто знає, що шрифт Брайля був винайдений майже двісті років тому дуже доброю, освіченою і, водночас, тотально незрячою людиною – Луї Брайлем.
Шрифт Брайля це унікальна азбука, яку назвали на честь її винахідника – Луї Брайля. Вона являє собою тактильне поєднання графічних символів за допомогою 6 точок, що дає змогу передавати букви, цифри, музичні, математичні та наукові знаки. Для мільйонів незрячих людей шрифт Брайля є засобом спілкування.
Саме 4 січня світ відзначає Всесвітній день азбуки Брайля у день народження
французького тифлопедагога та винахідника універсального шрифту, який дозволяє незрячій людині читати, навчатися, грати музику по нотах та взагалі розвиватися, не гірше, ніж інші люди.
Так сталося, що у 3 роки стався нещасний випадок, і маленький Луї пошкодив собі око. А трохи згодом хвороба уразила й друге око, внаслідок чого дитина повністю осліпла. Але батьки Брайля доклали максимум зусиль, щоб їхня дитина отримала початкову освіту, а згодом влаштували Луї у Королівський інститут для сліпих дітей, де вони мали змогу, окрім навчання, опанувати ще й гру на органі та піаніно. Саме тут дванадцятирічний Луї розпочав свою роботу над створенням власного рельєфно-крапкового шрифту. Близько двох років тривала робота Луї над створенням рельєфно-крапкової абетки, а в 1829 році Брайль опублікував власний унікальний метод письма, який до сьогодні носить ім'я свого творця. Всесвітній день азбуки Брайля є нагадуванням, що серед нас живуть люди, які потребують особливої турботи, уваги та підтримки. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі близько 1 млрд людей мають порушення зору, з низ понад 10 млн повністю незрячі, ще 130 млн мають дуже слабкий зір.
Наша бібліотека завжди рада зустрічі з нашими особливими читачами – вихованцями школи-інтернату №5 для дітей з вадами зору, з якими нас поєднує близьке сусідство та співпраця. Ці зустрічі завжди особливі, адже вони з дітками, які бачать серцем.

{gallery}biblioteki/chekalin/2022_gallery/2022_01_04{/gallery}


Адреса бібліотеки на Пріорці

 

Графік

Понеділок 10:00 - 18:00
Вівторок 10:00 - 18:00
Середа 10:00 - 18:00
Четверг 10:00 - 18:00
П'ятниця 10:00 - 18:00
Субота 10:00 - 17:00
Неділя Вихідний