ukenfrdeitptru

 Сьогодні минає 80 років від народження Івана Миколайчука, який став символом українського кінематографу та одним з найвидатніших акторів за усю історію вітчизняного кіно. Для української нації Миколайчук став творцем безсмертного образу позитивного героя, який протягом тривалого часу пробуджував національний дух.

Іван Миколайчук народився 15 червня 1941 року в селі Чортория на території сучасної Чернівецької області. Свій талант Миколайчук розвинув не лише як актор, а й сценарист та режисер. У його творчому доробку – 34 ролі, 9 сценаріїв та 2 режисерських роботи і лише 46 років життя. На екрані актор створив образ молодого Тараса Шевченка, а згодом і Івана Палійчука в легендарній кінокартині «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова, знятій за сюжетом однойменного твору М. Коцюбинського, що принесла Миколайчуку всенародну популярність і славу. Кінострічка отримала безліч нагород та увійшла до переліку 20 кращих фільмів світового кіно.
Через громадянську позицію Миколайчука звання народного артиста радянська влада йому не присвоїла, хоча він був артистом справді всенародним. Свого часу знаменитий режисер Сергій Параджанов сказав, що він особисто не знає більш національного генія. Актор став екранним втіленням справжнього українця - людини позитивної, особистості неоднозначної, але живої і рухомої.
Пам’ять про відомого українця живе не лише на екрані, а й в багатьох книгах, з якими ви можете зокрема познайомитися і у бібліотеці.

Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38
Тел.: (044) 430-42-27


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227