8-9 травня світ відзначає День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Війна – це подвиг і трагедія водночас. Тому на увагу та пам’ять заслуговують не лише ветерани, які боролися з нацизмом, а й усі, кого торкнулась війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Саме про людські вчинки і біди йдеться і книгах, що розповідають про події війни. Наприклад, для найменших пропонуємо книгу «Війна, що змінила Рондо» Романи Романишин та Андрія Лесіва. Ця книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. А ще ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.
Для старшої аудиторії пропонуємо чималий вибір книг, як енциклопедичного та узагальнюючого плану, так і художніх. Зокрема, «Україна в огні» чи «Незабутнє» – твори класика української літератури та видатного кінорежисера світового масштабу Олександра Довженка, в яких митець розповідає про трагедії Другої світової війни. Або ж «Прапороносці» Олеся Гончара, де автор з надзвичайною психологічною напруженістю зображує складні долі героїв, змальовує біль від утрат рідних на війні.
Друга світова війна стала наймасштабнішою трагедією в історії людства, а день перемоги став символом непросто тріумфу переможців над переможеними, а нагадуванням та застереженням від подібних катастроф. Ніколи знову!


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38
Тел.: (044) 430-42-27


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227