ukenfrdeitptru

 Підібрали чимало веселих та кумедних книжкових історій, які сьогодні дуже доречні, адже 1 квітня за традицією у багатьох країнах відзначають День сміху.

Традиція першоквітневих жартів і розіграшів в Європі з’явилася у XVI столітті. Тоді, у 1564 році, король Карл IX видав указ, яким зобов’язав перенести Новий рік з 1 квітня на 1 січня. Однак багато хто продовжував святкувати новий рік за звичкою, через що їх стали називати “першоквітневими дурнями”, а також розігрувати і висміювати. В Україні День сміху з’явився приблизно наприкінці XVIII століття, а остаточно затвердився у ХІХ ст. Його, як і новорічне свято, «завезли» іноземці. Тодішня преса рясніла першоквітневими жартами – здебільшого досить невинними.
Традиція розігрувати цього дня рідних, друзів та колег збереглася й донині, але можна обмежитися і приємними словами вітань чи посмішкою, які завжди доречні. Або прочитати веселі та кумедні історії, яких вдосталь у бібліотеці. Скажімо, книги неперевершеного Джеремі Стронґа, який пише так захопливо та весело, що не можливо не розреготатися! Недарма серія книг Джеремі Стронґа українською мовою від Видавництва Старого Лева так і називається «Читання для реготання». Головні герої його книг вміють веселитися, легко пізнавати світ та йти проти правил. Як і герої книг Миколи Носова, наприклад, про пригоди бешкетника та фантазера Незнайка, на яких виросло не одне покоління дітей. Або ж згадати чи влаштувати сімейні читання «Тореадорів з Васюківки» Всеволода Нестайка. Завдяки чудовому вмінню автора створювати гумористичні історії ця книга, як і багато інших, часом доводить читачів до нестримного сміху. Тому – смійтеся на здоров’я!)
 
 


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38
Тел.: (044) 430-42-27


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Полупанова"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Полупанова"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227