Виставка стала частиною великого однойменного проекту, ініційованого творчим рухом Резиденція думок, засновниця якого художниця Юлія Абрамова усім знайома, як автор нашого настінного розпису для «Зеленої бібліотеки».

Ініціатори проекту, до якого приєдналася і бібліотека, мають на меті через мистецтво формувати дбайливе ставлення до природи, свідоме споживання та розумне поводження з побутовими відходами, культивування способу життя, дружнього до навколишнього природного середовища. Незвичайні арт-об’єкти, зроблені з пластикових відходів чи створені на поліетилені, ще раз нагадують усім про шкоду пластику, який фактично заполонив наше сьогодення і від якого потерпають не лише навколишнє середовище, але й самі люди.
За статистикою, більше 8 мільйонів тонн пластику потрапляє щороку до світового океану. Такі відходи травмують китів, дельфінів, черепах, морських птахів, риб, спричиняють тривалий біль у тварин. Проблема пластику – це проблема особистого вибору, який ми робимо щодня. І якщо робити його правильно, пластикове забруднення стане соціально і економічно неприйнятним. На цьому наголошують автори проекту.
Кінцевим результатом освітньо-мистецького проекту «Збережи життя» стане створення великого арт-об’єкту – муралу на стінах однієї з будівель Києва. Основа для створення муралу – пластикові відходи, які ми вже збираємо у бібліотеці.
Запрошуємо до співпраці усіх небайдужих!
Ініціатива впроваджується в рамках проекту Зелена бібліотека / Green library