ukenfrdeitptru

 Про ідеї та традиції Пласту, про те, чим займаються діти в Пласті та як це впливає на їхній розвиток, про пластові улади та справи розповіла під час нашої суботньої зустрічі гість бібліотеки – Юлія Чубик, пластунська виховниця, дійсна членкиня Пласту.

Пласт – національна скаутська організація України, яка за основну мету ставить всебічне патріотичне виховання та самовиховання української молоді. Пласт був заснований 110 років тому, у 1911, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом. А вже наступного року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були відомі українці, педагоги, борці за незалежність нашої держави Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Франко. Цікавим є і походження назви, адже «Пласт» є відповідником англійського «Scout» (розвідник), в наших традиціях пластунами називали козаків-розвідників.
Протягом усієї історії пластуни брали активну участь у розбудові та захисті держави, ставали учасниками визвольного руху, війн за незалежність часів Української народної республіки, продовжують захищати кордони України на Сході в наш час.
Сьогодні Пласт діє в багатьох країнах світу та є найбільшою молодіжною організацією України. Протягом року пластуни проводять різноманітні таборування, багато знакових заходів, серед яких – поширення Вифлеємського Вогню Миру, поїздка до Крут у річницю подій, благодійні вечори та багато іншого.
Про усе це ми дізналися від нашої гості під час суботньої зустрічі. Ми ж з задоволенням познайомили пані Юлію з нашою бібліотекою, розповіли про сучасні тенденції розвитку книгарень. Зокрема, про успішне впровадження проекту з розвитку еконапрямку «Зелена бібліотека», адже ідеї єднання з природою, збереження її багатств теж дуже близькі пластунам. А наші бібліотечні полиці збагатилися ще кількома знаковими книжечками, люб’язно подарованими гостею, чому ми дуже раді.
  

Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38
Тел.: (044) 430-42-27


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Полупанова"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Полупанова"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227