Вітаємо авторів, видавництва та організаторів з успішним завершенням четвертої книжкової премії "Еспресо.Вибір читачів"! Усі ці чотири роки наша бібліотека – незмінний партнер премії.

Цього року у номінації «Література для дітей» перемогу здобула «Коли я була лисицею» Тетяни Поставної (видавництво «Vivat»). Це книга-дебют авторки, глибока і душевна водночас. Якось дідусь запевнив онучку, що знайшов її в лісі й що насправді вона – лисиця, яка «з часом вилюдніла, хоча так і залишилася руда і дика». Дівчинка, котрій саме виповнилося п’ять років, не мала жодних причин, щоб не повірити діду. Крім того, саме він і бабуся були всією родиною маленької Лисиці. І ще пес Меркурій. Проблеми сирітства, усиновлення, дитячої адаптації до зовнішнього світу занадто складні для висвітлення в дитячому тексті. Але авторці це вдалося зробити ненав’язливо і майстерно. До фіналу премії також увійшли Оля Русіна («Мія і місячне затемнення» від «Видавництва Старого Лева») та Грася Олійко («Історія, які розповіла Жука» від «Видавництва Старого Лева»).
Найкращою у номінації «Література для підлітків» читачі обрали «Шпигунку з притулку «Артеміда»» видавництва «Vivat» авторки Наталії Довгопол. Гостросюжетні пригоди, шпигунські місії та небезпечні мандри, випробування на сміливість і силу духу, здатність працювати в команді – усе це про книгу-переможця. За перемогу також змагалися «Сірка на порох» Івана Андрусяка від видавництва «Фонтан казок» та «Не кажи нікому» Саши Камінської від видавництва «Ранок».
Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів» заснована телеканалом «Еспресо». Премія триває вже четвертий рік поспіль. Участь можуть брати лише українськомовні книжки. Конкурс триває у три етапи. Спочатку, за пропозиціями видавництв, формують довгий список. Тоді експертна рада вибирає три книги для кожної з номінацій («Література для дорослих», «Література для підлітків», «Література для дітей»), за які голосують читачі бібліотек України.
Книжечки-переможці вже є у бібліотеці. приходьте читати!

 


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227