Можливо, і наші пластикові відходи згодяться для чогось корисного, скажімо, для такої краси, яку створює львівська майстерня ZELENEW (Zelenew - лабораторія ресайклінгу).

Ми вже маємо унікальні подарунки від цієї майстерні – елементи декору з переробленого пластику, які ще раз демонструють той факт, що відходи можуть бути не лише корисними, а й гарними)

Цього разу придбали ось таку веселеньку мапу України для дітей, де є не лише географічні об’єкти, а й тварини, рослини рідного краю. Сподіваємося, нашим читачам вона сподобається. А про правило трьох «П» вони вже знають: повторне використання, помірність, переробка.
На жаль, сьогодні статистика говорить про те, що з усього пластику, що використовує людство, тільки 10% переробляється, решта ж отруює землю і води, негативно впливає на навколишнє середовище та мешканців. Цифри стверджують, що за останні три десятиліття людство використало третину наявних на Землі ресурсів. Щороку витрати збільшуються на 1,5%, тому такого важливого значення набувають вторинна переробка сировини, економія корисних копалин, пошуки альтернатив. День вторинної переробки бере початок з 1997 року, коли мешканці США вперше відзначили America Recycles Day. Завдання вторинної обробки – вирішення проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини і боротьба з забрудненням навколишнього середовища. Наприклад, 60 кг зібраної макулатури збережуть життя одного дерева, виробництво 1 т скла зі склобою зменшить використання піску на 600 кг, вапняку – на 170 кг, кальцинованої соди – на 190 кг, польового шпату – на 170 кг та зменшить споживання енергії на 40%, 1 т переробленого алюмінію (алюмінієві банки з напоїв) економить 4 т бокситів, а економія енергії на виробництво алюмінію сягає 95%.
Нагадаємо ще раз, що наша бібліотека впроваджує проект зі створення екопростору Зелена бібліотека / Green library. Дякуємо за ініціативу та підтримку Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна та особисто Люсьєна Шум

Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227