Фото і допис із серії «було – стало») 😊

Ви пам’ятаєте, як ми саджали жолуді під час заходу "Дубкросінг для дітей" з надією виростити свого дуба? Як бачите, надії збуваються!
Наш дубочок вже сміливо тягнеться угору, сподіваємося, що і у решти читачів та друзів бібліотеки, які підтримали ініціативу
Дубкросінг_UA , також все вдалося!) Дубкросінг_UA має на меті озеленення України, зокрема висадження одного з найдовговічніших та найнеобхідніших для екології дерев – дуба. Тому і головне гасло проекту: «Посади жолудь – вирости дуба»!
Дуби мають велике значення в історії багатьох країн, причому значення не тільки економічне, але і культурне. Всього дубів налічується близько шестисот видів. Деревина дуба високо цінується завдяки своїй міцності і довговічності, а у корі міститься значна кількість кислоти. Проростає лише один жолудь з 10 тисяч, решта ж поїдаються різною лісовою живністю. Кабани й олені з осені запасають жир на зиму багато в чому саме завдяки поїданню великої кількості жолудів. Плоди дуба мають ще й бактерицидну дію, а 1 дуб може забезпечити киснем до 11 осіб. У середньому дерево живе близько 400 років (іноді їх вік доходить до 1000 років).
Цей захід, як і багато інших відбувся в межах реалізації проекту Зелена бібліотека / Green library. Дякуємо за ініціативу та підтримку Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна!

 


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227