Вітаємо усіх з прийдешнім святом Покрови Пресвятої Богородиці, днем захисника України та днем козацтва!

Саме козацькі традиції вплинули на формування українського етносу, заклавши у нього зерна свободи та демократії.
Для наших читачів ми підготували тематичну книжкову добірку, що знайомить з життям козаків, найважливішим битвам та найвеличнішим постатям козацької доби. Слово «козак» увійшло у свідомість нашого народу в значенні вільна людина, народний месник, борець за свободу і незалежність України. Козаки освоювали незаселені українські степи за Дніпровськими порогами. На ці простори не поширювалася влада ні польсько-литовських, ні татаро-турецьких загарбників. На цих землях, а згодом на всій території України утворився новий стан вільних людей - запорозьке козацтво. Запорозька Січ - справжній феномен світової цивілізації. Своїм суспільним укладом, структурою, військовою організацією, писаними і неписаними законами, побутом і звичаями Січ не мала аналогів.
Марія Морозенко написала книгу про Івана Сірка, життя якого овіяне легендами та сповнене пригод. В книзі відразу дві історії про великого героя українського козацтва: «Іван Сірко – великий характерник» та «Іван Сірко – славетний кошовий». Він народився надзвичайною дитиною, з особливим даром характерництва, що допоміг йому здобути багато перемог, і передусім – над собою. Складні випробування лише загартували його дух та тіло. В усіх героїчних битвах Іван Сірко виходив переможцем. Взявши у руки булаву отамана, вірою і правдою служив рідній землі. Рівного йому не було з-поміж козацтва.
Книга Олександра Зубченка «Перемагаючи долю» («Видавництво Старого Лева») – захоплива історична трилогія, для написання якої були використані праці відомих українських істориків: Яворницького, Антоновича, Грушевського. Свого часу вона стала переможцем конкурсу «Коронація слова» та була представлена на конкурсі «Книга року ВВС». Розповідь про татарські набіги, які виснажували українські землі в першій половині XVII століття, про двох братів, яких розділив полон та цілий континент: один був проданий китайському принцу, а другий – в Туреччину. Але час та чужа культура не дали забути юнакам рідної землі. Через роки у них з'явиться шанс зустрітися вдома, але спочатку їм доведеться відстояти свою честь, битися за життя та пережити чимало пригод у чужих краях.
«Джури» – серія книг Володимира Рутківського про добу перших козаків, за яку автор отримав Шевченківську премію. Книга розповідає про пригоди друзів: хлопчика на ім’я Грицик, волхва Санька і богатиря на прізвисько Демко Дурна Сила, яким доведеться протистояти могутній татарській орді.
Ці та інші книги ви зможете прочитати у нашій бібліотеці, збагативши свої знання про славну історію козацького періоду.


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227