22 вересня у більшості країн світу відзначається Всесвітній День без автомобіля (World Carfree Day). Вперше його провели в 1998 році у Франції, практично повністю припинивши автомобільний рух у кількох містах. Згодом цю ініціативу підхопили і інші країни та міста.

Цього дня автомобілістам і мотоциклістам пропонується хоча б на добу відмовитися від використання приватного транспортного засобу на користь громадського транспорту, їзди на велосипеді або пішої ходи. Мета – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами та сприяти розвиткові альтернативних видів пересування. Адже щоразу, заводячи двигун автомобіля, ви прискорюєте зміну клімату. СО2 переважає серед інших парникових газів, що посилюють здатність атмосфери утримувати тепло. Наслідки глобальної зміни клімату добре помітні вже зараз: тануть льодовики, підвищується рівень Світового океану, гинуть коралові рифи, океанські течії змінюють свій напрям.
Ще один бік прогресу – чимало людей в автомобільних корках проводять значну частину свого часу. Саме тому Всесвітній день без автомобіля спонукає замислитися над сумними фактами та обійтися без авто хоча б один день.
Наші читачі та друзі бібліотеки полюбляють альтернативні способи дістатися до місця призначення, скажімо, до бібліотеки) Саме тому велосипеди, самокати, скейти частенько «паркуються» десь тут поблизу. Та й книжечок, які знають про все і про те, як урятувати світ від екологічної загрози у нас вистачає. Нагадаємо, що бібліотека впродовж тривалого часу стала місцем реалізації проекту зі створення екопростору Зелена бібліотека / Green library. Проект ініційовано та успішно проваджується Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна, за що ми надзвичайно вдячні.
Приходьте читати!


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227