Наш сьогоднішній гість, Сергій Шитиков, про пермакультуру не лише знає, а й активно впроваджує в життя її основні принципи. Про особистий досвід життя в гармонії з природою, про сучасні тенденції розвитку екомислення у світі та Україні пан Сергій розповів під час свого візиту до бібліотеки. А ще подарував цікаві книги з цієї для багатьох незвичної, але такої важливої тематики.

Пермакультура має на меті створення сталих середовищ для людини. Це філософія та підхід до користування землями, що базується на використанні мікрокліматів однорічних та багаторічних рослин, тварин, збереженні та покращенні грунтів, розумному використані водних ресурсів і задоволенні потреб людини через створення функційно пов’язаних продуктивних спільнот.
Такий підхід до співіснування, що працює в гармонії з природними процесами та мінімальними витратами праці і без шкоди для довкілля, сформувався у другій половині XX століття через недовіру і спротив сучасним методам землеробства, зокрема, активне застосування мінеральних добрив и пестицидів. Основа пермакультури – грамотне функціональне проектування компонентів, з яких будується конкретна стала система – город, присадибна ділянка, парк, екопоселення тощо. Грамотність такого дизайну визначається достатнім знанням про властивості і особливості кожної складової (плодові дерева, господарські будівлі, живоплоти, стави) та вмінням встановити зв'язки між ними таким чином, щоб підвищити ефективність їх обслуговування і, відповідно, зменшити зусилля на їх підтримку.
Дякуємо нашому гостю за подарунки та увагу до проекту створення екопростору у бібліотеці Зелена бібліотека / Green library!


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227