160 років тому, 14 серпня 1860 року, народився Ернест Сетон-Томпсон – відомий канадський природознавець,натхненник скаутського руху і чудовий письменник. Його тварини-герої думають, відчувають, люблять і помиляються, як люди. Його книгами зачитуються діти і дорослі усього світу.

Уже з раннього дитинства він щиро полюбив тваринний світ. Варто лише було мамі показати на пташку чи комашку, як малий Ернест зразу переставав плакати. Взимку мама його замотувала в ковдру, а хлопчик уявляв себе деревцем. Слухаючи казки, які він дуже любив, про «Червону Шапочку» і «Вовка та семеро козенят», він завжди симпатизував вовку.
В історіях, які розповідає письменник, є багато незвичайного. Його герої — вінніпезький вовк, пес Бінго, який врятував господаря від вірної загибелі; мудрий вожак зграї вовків Лобо, котрий легко розгадує всі хитрощі мисливців, і його подруга Бланка; койот Тіто; кролик Джек і багато інших — обдаровані ніби надзвичайними якостями, проте самі розповіді вражають передусім своєю реалістичністю. Навколишній світ він бачив очима натураліста не просто залюбленого в природу, не розчуленої, а людини, яка ретельно вивчає її в усіх проявах, яка намагається збагнути її таємниці, підходить до неї з науковою об'єктивністю.
Сетон-Томпсон ретельно вивчив звички найрізноманітніших тварин та птахів. Про все Томпсон писав так, неначе сам був колись вороном, чи лисом, чи ведмедем. У деталях знав побут тварин, знав, як вони виводять своє потомство, як знаходять їжу, і до яких хитрощів удаються, щоб обдурити своїх ворогів. І це невипадково, адже він був ученим і десятки років провів, спостерігаючи за багатьма тваринами канадських лісів. Все побачене він заносив до свого щоденника натураліста, яким користувався, коли починав писати свої твори, де "олюднював" своїх тварин. До того ж письменник чудово малював. Як правило, він сам ілюстрував свої книжки й залишив тисячі малюночків з натури.


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227