28 червня 1996 року Верховна Рада прийняла Конституцію України, основний закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян.

Слово «конституція» латинського походження, а у стародавньому Римі так позначали акти імператора, які слід було неухильно виконувати. Основні розділи Конституції визначають загальні засади функціонування української держави, основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, завдання та функції діяльності Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів виконавчої влади, засади здійснення правосуддя, територіальний устрій держави.
Цікаво, що першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика і ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі та світі. Адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року, конституцію Російської імперії – 1905 року.
До дня Конституції приготували тематичну книжкову добірку як для молодших, так і для старших користувачів, яку залюбки презентували нашим читачам.