Вітаємо рідне місто з днем народження! День Києва традиційно відзначають в останню неділю весни. Нашому древньому і водночас молодому і сучасному місту цього року виповниться 1538 років.

Київ – одне з найстаріших слов'янських міст, столиця держави Київська Русь, місто, відоме в історії як «мати міст руських». Один із центрів, де зароджувалася рання слов'янська культура як важлива складова світової цивілізації. Київ оспівується в піснях, у безсмертному літописі «Повісті минулих літ» (друга половина ХІІ ст.), в епосі «Слово о полку Ігоревім», у романах, операх. Місто зробило величезний внесок у всесвітню історію, науку, культуру і мистецтво.
У Києві збереглося багато історичних визначних пам'яток, стародавніх культурних місць, музеїв, театрів, садів і парків. Одним з надзвичайних місць є Собор Святої Софії, споруджений далекого 1037 року. У всі часи цей шедевр архітектури привертав увагу людей усього світу. Багато знаменних подій у політичному і соціальному житті Київської Русі нерозривно пов'язані з Собором Святої Софії. Перша бібліотека, зібрана Ярославом Мудрим, була розташована саме тут.
Собор Святої Софії, Андріївську церкву та Києво-Печерську лавру ЮНЕСКО включила до переліку визначних історичних пам'яток. Серед інших пам'ятників архітектури знамениті Золоті Ворота (побудовані в 1037 році), Маріїнський палац (ХVІІІ ст.), Національний театр опери і балету ім. Тараса Шевченка (1901 р.) та багато, багато інших.
Ще раз вітаємо Київ з днем народженням! Цьогоріч через карантинні обмеження святкування відбудеться в онлайн режимі, як і наша книжкова виставка. Ознайомитися з книжечками ближче ви зможете після закінчення карантину.


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227