День матері відзначається щорічно у другу травневу неділю. Традиція вшанування своїх матерів бере свій початок ще з Стародавньої Греції. У XVII столітті у Великобританії з'явилося свято Материнська неділя, яку відзначали у другу неділю Великого посту.

Всі, хто працював далеко від дому, могли від'їхати, щоб провести свято з мамою і подарувати їй фруктовий пиріг. Традиція існувала аж до XIX століття.
Які ж традиції святкування дня матері існують у світі зараз? Наприклад, у США та Австралії День матері проходить по-особливому. Діти, які живуть з батьками, обов'язково готують мамі сніданок і приносять його в ліжко. Ті, хто далеко, - намагаються приїхати до мами на свято і привітати особисто. У США прийнято приколювати до одягу гвоздику, при цьому колір квітки вибирається не випадково. Кольорова гвоздика свідчить про те, що мама у людини жива, а от біла квітка - спосіб вираження любові і поваги до покійної матусі. У Німеччині Muttertag відзначали ще в середньовіччі. Національним святом День матері став в 30-х роках ХХ століття. На відміну від інших країн, німці дарують мамам не гвоздики, а троянди. Мам обов'язково звільняють від домашньої роботи і відпускають на зустрічі з подругами. У Фінляндії День матері дуже шанований. У другу неділю травня у Фінляндії піднімається державний прапор. Це офіційний вихідний. До речі, мамам у Фінляндії прийнято дарувати рослини в горщиках. Спеціально до свята фінські квітникарі вивели новий сорт троянд - День матері.
Приєднуємося до усіх привітань, які почули і ще почують матусі!
І слухаємо пісеньку про маму:https://www.youtube.com/watch?v=Fyf1lfEjS_A

{gallery}biblioteki/chekalin/2020_gallery/2020_05_10{/gallery}


Адреса бібліотеки на Пріорці

 

Графік

Понеділок 10:00 - 18:00
Вівторок 10:00 - 18:00
Середа 10:00 - 18:00
Четверг 10:00 - 18:00
П'ятниця 10:00 - 18:00
Субота 10:00 - 17:00
Неділя Вихідний