А запитання і справді актуальне для теперішньої зими, яка ніяк не потішить нас справжнім щирим снігом та приємним морозцем.

Добру і розумну казочку О.Хоменка "Чи буває зима?" читали разом з нашими читачами, першокласниками школи №14.

Говорили про те, як готуються та зимують птахи, звірі, комахи. Герої історії – мишка, їжачок, рак, зозуля та сова сперечалися саме про те, чи буває ж зима?) І все через те, що всі вони зимують по-різному.
Безперечно, зима – найважча пора року для тварин. Вони мерзнуть, навіть застуджуються, а також не можуть добути собі їжу з-під снігової ковдри. Окремі групи тварин по-різному готуються до зими і по-своєму переживають холодну пору року. Переважно всі гризуни з літа і осені запасаються їжею, щоб взимку не покидати свої помешкання. Так роблять бурундуки, бабаки і миші. Взимку вони переважно сплять, прокидаючись тільки для “перекусу”. Лисиці, вовки й зайці нікуди не тікають від холодів. Останні лише змінюють окрас із білого на сірий, щоб не так яскраво виглядати для хижаків. Бобри, білки і навіть ведмеді у сплячку не впадають. Перед початком зими бобри гуртуються і будують хатинки, біля яких складають їжу. Білки всю зиму проводять в норах, але не сплять. Ведмеді дрімають у барлогах, які облаштовують в печерах, але можуть вийти назовні в разі потреби.
Їжачкам на зиму потрібно накопичувати жир. У ясні осінні дні їжачок готує свій притулок до зими. Носить сухе листя, лісовий мох. На зиму йому потрібно запастися великою кількістю, щоб не замерзнути в морози. У сплячці їжак проводить близько 6 місяців.
Ось так звірі готуються і проводять зиму і у кожного є свої секрети. Про них ми і дізналися, а потім ще й вдалися до театральних імпровізацій – розіграли усім відому зимову казочку про рукавичку)