Сьогодні – Всесвітній день привітань. Погодьтеся, що звичні для нас слова «привіт» чи «вітаю» здатні творити дива, адже вони налаштовують знайомих і незнайомців на особливий лад.

Вітаючись, ми розташовуємо до себе співрозмовника, відкриваємося перед ним, створюємо дружню обстановку. Саме це ми і зробили разом з нашими читачами, учнями 1-б класу школи №14 напередодні цього особливого свята. Але ми не лише пригадали традиційні і відомі усім вітання, а здійснили своєрідну подорож та познайомилися з незвичайними традиціями різних країн. Чи знали ви, наприклад, що гренландці та лапландці можуть вітатися тертям носами, а на Тибеті навіть показують язика. У кенійському племені масаїв можуть плюнути на руку перед вітанням або ж високо стрибати під час цього. Ескімоси злегка вдаряють знайомого по голові та по плечах. Ще багато дивних і цікавих ритуалів вітання ми освоїли з нашими читачами, застосовуючи їх на практиці. Було весело і, сподіваємося, пізнавально.
Всесвітній день вітань своїм виникненням зобов’язаний американським братам Маккомак, які під час холодної війни вигадали простий і дієвий спосіб покращити обстановку. Склавши листи зі щирими привітаннями, брати відправили їх у різні кінці світу і попросили одержувача зробити те ж саме. І їм це вдалося)
Вітайте один одного, вітайте знайомих і незнайомців. Це не лише додасть настрою, а й зробить трішечки щасливішим і вас, і усіх, хто почує звичне «Вітаю!»


 

{tab Графік}

{tab Про бібліотеку}

Місія нашої бібліотеки, як і, мабуть, будь-якої іншої на сучасному етапі – задовольнити потреби сучасної людини, продемонструвати можливості та переваги книгарень, які вже давно перестали бути лише книгозбірнями, а здатні стати місцем втілення мрій і дій. І це не лише книга, а й спілкування, можливість отримання інформації, навиків, дозвілля та відпочинок, а також задоволення потреб та розвитку громади.

Бібліотека відкрилася на Вітряних горах у 1957 році, а з 1972 року переїхала та працює на вулиці Вишгородській, що знаходиться на Пріорці –  мальовничій та історичній місцевості Києва. Саме місцезнаходження нашої книгозбірні і вплинуло на сучасну назву бібліотеки.

Бібліотека на Пріорці для дітей – сучасний яскравий простір, який ми намагаємося наповнити таким же яскравим змістом. Сучасні дитячі видання, простір для реалізації творчих здібностей та можливостей, для спілкування – все це ви зможете отримати, завітавши до нас. У бібліотеці діють творчі проекти, зокрема щотижневі майстерки та заняття з живопису, маємо власний ляльковий театр, Інтернет-зону для відвідувачів.

Впродовж кількох років в нашій бібліотеці успішно впроваджується проект «Зелена бібліотека» з розвитку екопростору, який фактично дав поштовх рухові «Зелені бібліотеки в Україні». За час від моменту виникнення ідеї нам вдалося створити і справді дієвий та впізнаваний проект. Постійні зустрічі з читачами, популяризація екологічного способу мислення, цікаві гості, майстер-класи, зокрема наочне сортування сміття з дітками, спеціальна ігротека, екскурсійна програма – усе це частина нашої повсякденної роботи. Основне спрямування проекту – виховання  дітей, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля, були здатними охороняти та захищати природу.  Адже турбуючись про довкілля, ми турбуємося і про себе, бо всі ми і є частиною природи.

Завідуюча бібліотекою на Приорці
Кобець Ганна Василівна

{tab Координати}

Наша адреса:

м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227

{/tabs}