Про неймовірний пташиний світ, їхні уподобання та звички говорили сьогодні під час зустрічі з експертом-орнітологом Віталієм Казанником. Наші допитливі читачі дізналися купу цікавої та потрібної інформації про правила підгодовування птахів, особливо в складний зимовий період.

Тепер ми точно знаємо як не лише підтримати друзів пернатих, а й не нашкодити їм. Знаємо і про те, що не можна класти в годівничку для пернатих, адже складаючи пташине меню варто врахувати і деякі обмеження. Пташкам категорично заборонено додавати будь-які гострі, солоні, смажені, а також кислі продукти. Небезпечним є також чорний чи житній хліб, який розбухає та починає бродити у шлунку, шкідливими є і ряд звичних для нас круп.

Орнітологи стверджують, що у періоди нестачі корму, які трапляються через появу снігового покриву взимку, посуху влітку або пізнє настання весни, найбільш уразливими стають дрібні садові птахи, які часто гинуть. Тому регулярна підгодівля птахів у складний для них час допоможе популяціям диких птахів вижити.
Про усе це розповів наш гість – Vitalii Kazannyk, орнітолог, експерт проекту #ДереваДляПтахів, провідний фахівець кафедри екології та зоології ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, науковець Національного природного парку «Пирятинський».
Зустріч відбулася за сприяння Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна та стала можливою завдяки нашим друзям - Peli can live, за що ми надзвичайно вдячні! https://www.facebook.com/cfpelicanlive/


 

{tab Графік}

{tab Про бібліотеку}

Місія нашої бібліотеки, як і, мабуть, будь-якої іншої на сучасному етапі – задовольнити потреби сучасної людини, продемонструвати можливості та переваги книгарень, які вже давно перестали бути лише книгозбірнями, а здатні стати місцем втілення мрій і дій. І це не лише книга, а й спілкування, можливість отримання інформації, навиків, дозвілля та відпочинок, а також задоволення потреб та розвитку громади.

Бібліотека відкрилася на Вітряних горах у 1957 році, а з 1972 року переїхала та працює на вулиці Вишгородській, що знаходиться на Пріорці –  мальовничій та історичній місцевості Києва. Саме місцезнаходження нашої книгозбірні і вплинуло на сучасну назву бібліотеки.

Бібліотека на Пріорці для дітей – сучасний яскравий простір, який ми намагаємося наповнити таким же яскравим змістом. Сучасні дитячі видання, простір для реалізації творчих здібностей та можливостей, для спілкування – все це ви зможете отримати, завітавши до нас. У бібліотеці діють творчі проекти, зокрема щотижневі майстерки та заняття з живопису, маємо власний ляльковий театр, Інтернет-зону для відвідувачів.

Впродовж кількох років в нашій бібліотеці успішно впроваджується проект «Зелена бібліотека» з розвитку екопростору, який фактично дав поштовх рухові «Зелені бібліотеки в Україні». За час від моменту виникнення ідеї нам вдалося створити і справді дієвий та впізнаваний проект. Постійні зустрічі з читачами, популяризація екологічного способу мислення, цікаві гості, майстер-класи, зокрема наочне сортування сміття з дітками, спеціальна ігротека, екскурсійна програма – усе це частина нашої повсякденної роботи. Основне спрямування проекту – виховання  дітей, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля, були здатними охороняти та захищати природу.  Адже турбуючись про довкілля, ми турбуємося і про себе, бо всі ми і є частиною природи.

Завідуюча бібліотекою на Приорці
Кобець Ганна Василівна

{tab Координати}

Наша адреса:

м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227

{/tabs}