Про екосвідомість та пам'ять роду говорили сьогодні з нащадком відомого садовода Вільгельма Крістера Йенсом Бортновським під час Краєзнавча зустріч «Нащадки Вільгельма Крістера».

Минулої суботи читачі та друзі бібліотеки долучилися до Всесвітньої посадки дерев у парку Гірка Крістера, яка стала частиною програми візиту пана Йенса Бортновського до України. Нащадок відомого садовода Крістера по лінії його доньки Емми-Марії Крістер
живе у Німеччині та люб’язно погодився на зустріч у нашій бібліотеці.
Ми ж приготували для нашого гостя сюрприз – намагалися спілкуватися німецькою разом з учнями спеціалізованої школи №14 з поглибленим вивченням німецької мови, які завітали на зустріч. Сподіваємося, що нам це вдалося)😊
Говорили про екологічні проблеми та можливості їхнього вирішення, про німецький досвід екологічних рухів, ділилися враженнями та роздумами з багатьох питань. Звичайно ж не оминули і тему внеску родини Крістерів у розвиток садівничої справи та подальшої долі спадкоємців роду. У цьому нам допомогла києвознавець Вікторія Ляшенко, яка мешкає на Пріорці та впродовж тривалого часу досліджує життєпис видатних киян, серед яких і відомий садовод та підприємець Вільгельм Ґотліб Крістер. Дослідники стверджують, що саме завдяки діяльності розплідника й школи Крістера Київ на початку XX століття здобув репутацію одного з найбільш зелених міст світу. Сьогодні Крістерова гірка є об’єктом природно-заповідного фонду України і має статус ботанічної пам’ятки природи, а бібліотека тісно співпрацює з громадою, волонтерами та екологами в напрямку збереження та розвитку історичної місцевості.
Презентували для наших гостей і проект зі створення екологічного простору в бібліотеці Зелена бібліотека / Green library.
Дякуємо за допомогу в організації заходу Ініціативній групі Гірка Крістера та особисто Inga Malko!

{gallery}biblioteki/chekalin/2019_gallery/2019_11_04{/gallery}

 

{tab Графік}

{tab Про бібліотеку}

Місія нашої бібліотеки, як і, мабуть, будь-якої іншої на сучасному етапі – задовольнити потреби сучасної людини, продемонструвати можливості та переваги книгарень, які вже давно перестали бути лише книгозбірнями, а здатні стати місцем втілення мрій і дій. І це не лише книга, а й спілкування, можливість отримання інформації, навиків, дозвілля та відпочинок, а також задоволення потреб та розвитку громади.

Бібліотека відкрилася на Вітряних горах у 1957 році, а з 1972 року переїхала та працює на вулиці Вишгородській, що знаходиться на Пріорці –  мальовничій та історичній місцевості Києва. Саме місцезнаходження нашої книгозбірні і вплинуло на сучасну назву бібліотеки.

Бібліотека на Пріорці для дітей – сучасний яскравий простір, який ми намагаємося наповнити таким же яскравим змістом. Сучасні дитячі видання, простір для реалізації творчих здібностей та можливостей, для спілкування – все це ви зможете отримати, завітавши до нас. У бібліотеці діють творчі проекти, зокрема щотижневі майстерки та заняття з живопису, маємо власний ляльковий театр, Інтернет-зону для відвідувачів.

Впродовж кількох років в нашій бібліотеці успішно впроваджується проект «Зелена бібліотека» з розвитку екопростору, який фактично дав поштовх рухові «Зелені бібліотеки в Україні». За час від моменту виникнення ідеї нам вдалося створити і справді дієвий та впізнаваний проект. Постійні зустрічі з читачами, популяризація екологічного способу мислення, цікаві гості, майстер-класи, зокрема наочне сортування сміття з дітками, спеціальна ігротека, екскурсійна програма – усе це частина нашої повсякденної роботи. Основне спрямування проекту – виховання  дітей, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля, були здатними охороняти та захищати природу.  Адже турбуючись про довкілля, ми турбуємося і про себе, бо всі ми і є частиною природи.

Завідуюча бібліотекою на Приорці
Кобець Ганна Василівна

{tab Координати}

Наша адреса:

м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227

{/tabs}