Дерев у нашому улюбленому парку Гірка Крістера сьогодні побільшало! Читачі та друзі бібліотеки також були серед учасників заходу, який було організовано громадою Гірка КрістераМеждународная Экологическая Безопасность та рядом інших ініціатив, серед яких і наша бібліотека.

Участь у заході взяв і Йенс Бортновський, нащадок відомого садівника Вільгельма Крістера, на честь якого і названо наш парк. Пан Йенс, який проживає у Німеччині спеціально відвідав нашу країну для того, щоб взяти участь у цьому заході та власноруч посадити дерева і побачити місця, які свого часу прославив його предок.
Дуби саджали саме в тому місці, де в XIX столітті розміщувалася садиба Вільгельма Крістера. Сьогодні парк є природоохоронною зоною, тут ростуть 15 вікових дубів та три ботанічні пам’ятки природи. А ось озеленення стає все актуальнішим в умовах сьогодення, підвищення температури на планеті та зміни клімату. Посадка дерев є найдешевшим та водночас найефективнішим способом збереження екологічної рівноваги на планеті та є опосередкованим фактором сталого розвитку. Дослідники стверджують, що одне дерево створює освіжаючий ефект кондиціонеру завдяки тому, що виділяє до 40 літрів води на день!🌳
Дякуємо усім, хто був сьогодні у парку! Чекаємо також на продовження спілкування та зустріч з Йенсом Бортновським у понеділок, 4 листопада в бібліотеці - Краєзнавча зустріч «Нащадки Вільгельма Крістера» !


 

Графік