Саме таким є гасло Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник, віртуальну екскурсію яким нам вдалося сьогодні здійснити.

А допомогла в цьому наша гостя – Юлія Косько Юлия Косько, завідувач сектором еколого-просвітницької роботи Чорнобильського заповідника, за що ми надзвичайно вдячні!
Семикласники школи №16 і усі, хто був присутній на зустрічі ніби і справді поринули у світ природи, яка дивує усіх своєю здатністю відновлюватися та вражати. Славнозвісний лис Семен, рисі, кабани, ведмеді, лосі і зубри, неймовірні птахи і рослини усе це зафіксували унікальні фото та відеоматеріали, зроблені за допомогою фотопасток та квадрокоптерів.
Чорнобильський заповідник створений у межах 30-кілометрової зони відчуження та є найбільшим за територією в Україні. Заповідник – базис для надзвичайно важливого унікального природного експерименту не тільки в нашій країні, але й у всьому світі. За оцінками вчених, на території Заповідника може існувати більше 400 видів тварин, птахів та риб, у т. ч. червонокнижних. На сьогоднішній день вже ідентифіковано 300 видів, 19 з яких занесені до Червоної книги України. Також виявлено 1 228 видів вищих рослин, з яких 61 вид є рідкісним та підлягає охороні. Основна увага науковців зосереджена на вивченні рідкісних та типових видів фауни – великих хижаків (бурий ведмідь, рись, вовк) та копитних (лось, олень, косуля), популяція яких за останні роки зросла в кілька разів. І це не може не тішити!
Переглянули, обговорили, поспілкувалися і, звичайно ж, подякували нашій гості. І вже хочемо нової зустрічі)