Пам'яті Зої Гайдай

31 травня в приміщені читальної зали Публічної бібліотеки № 138 відбувся вечір пам'яті Зої Михайлівни Гайдай (1902 – 1965), видатної оперної співачки України. Приміщення прикрашала книжкова виставка: "Співочий талант України". З колонок комп’ютера лунала арія Наталки Полтавки з однойменної опери у виконанні Зої Гайдай.

Після вступного слова завідувачки бібліотеки Т. П. Некрич свято відкрила поетеса, член клубу "Київ ПОЕТажний" Віра Свистун. Вона прочитала свій вірш: "Светлой памяти Зои Гайдай", присвячений 110-й річниці від дня народження співачки.

Уважно дивились та слухали гості бібліотеки презентацію про біографію видатної співачки, яку підготувала і провела завідувачка бібліотеки.

Бібліотекар В.А.Босецька розповіла цікаві відомості про життя Зої Гайдай в Києві, про будинок № 20 по вул. Пушкінській, де жила співачка з 1938 по 1965 роки. Цікаві відомості про дитячі та юнацькі роки повідомила бібліотекар Т.П.Дьоміна.

І знов лунала музика: дуети З. М. Гайдай з І. С. Козловським і Б. Р. Гмирею. Бібліотекар І. І. Ніцкевич розповіла про людяність Зої Гайдай із спогадів її сучасників.

Голова клубу "Бувалих бібліотекарів" Н. І. Дегтярьова розповіла про те, яку участь приймали члени клубу у присвоєння ПБ № 138 імені Зої Гайдай.

Активний користувач бібліотеки Н. М. Парфенюк поділилась спогадами про свої відвідини оперного театру і про враження від співу Зої Гайдай, яка у той час вважалась примою Київського театру опери та балету.

Завершила вечір поетеса Віра Свистун своїм другим віршем: "Она не просто была…".

 

 


Все события

return_links(); ?>