Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   
На головну бібліотек для дітей // На головну ЦБС
 

Пізнавальна програма «Дивовижна Японія»

У 2017 році виповнюється 25 років від часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Тому за ініціативи президента України цей рік оголошено роком Японії в Україні.

З цієї нагоди 2 листопада 2017 року в бібліотеці № 129 для дітей проходив тематичний захід з метою ознайомлення дорослих і юних читачів з дивовижною країною, яка вражає весь світ своєю унікальною культурою.

Пізнавальна програма «Дивовижна Японія» розпочалася з бесіди та відео–мандрівки «Японія - країна, де сходить сонце», в якій мова йшла про національні особливості Японії, традиційну кухню, одяг, бойові мистецтва, ікебану, чайну церемонію та багато іншого. Юна читачка бібліотеки любязно погодилася продемонструвати на собі зачіску та традиційний одяг японок – кімоно.

Гарного настрою учасникам заходу додали жартівливі розваги. Так, випробовуючи себе у каліграфії, діти намагалися відтворити японські ієрогліфи, які означали «Японія» та «Фудзіяма». Діти дізналися, що для повсякчасного використання існує більше ніж 2000 ієрогліфів. Саме цю кількість знаків повинен пам’ятати і вміти писати кожен випускник японської школи.

Родзинкою програми став конкурс на вправність володіння японськими паличками для їжі «хасі». Вважається, що палички тренують дрібну моторику, розвиваючи розумові здібності, тому в Японії користуватися ними навчають з малих років. Спочатку бібліотекарі провели невеличкий майстер-клас, а потім діти змагалися хто більше за одну хвилину перенесе паличками дрібних предметів.

Продовжив програму майстер–клас з виготовлення квітки хризантеми, одного із головних символів Японії. Більшість людей вважає, що квітковий символ Японії –сакура. Однак – це велика помилка. Жителі країни так несамовито люблять хризантему, що в неофіційному порядку визнали її квітковим символом Японії. Хризантема прикрашає герб японського імператорського двору, а також її зображення можна побачити на закордонних паспортах японців.

 

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

 

return_links(); ?>