На головну бібліотек для дітей \\ На головну ЦБС

 
Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
  Пошта

До 155-річчя виходу з друку повного «Кобзаря» Т.Г. Шевченка

Шевченків «Кобзар» - для народу великий дар.
Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став.

«Кобзар» - збірка поетичних творів Т.Г. Шевченка. З її виходом почався новий етап в розвитку української літератури і мовлення. Перший «Кобзар» вийшов у 1840 році у Петербурзі (до видання ввійшло 8 поезій). За життя поета, його твори під цією назвою виходили ще в 1844, а повний «Кобзар» в 1860 році. Видавати і поширювати «Кобзар» за царизму перешкоджали суворі заборони й постійні цензурні переслідування. Найреволюційніші поезії Шевченка, що не ввійшли до підцензурних видань «Кобзаря», друкували за кордоном та поширювалися нелегально. Популярність книги була настільки великою, що назва «Кобзаря» закріпилася за багатьма наступними виданнями його поетичних творів.
У бібліотеці № 102 для дітей була організована виставка-огляд «Кобзарів» різних років видання, починаючи з першої половини 20 ст. «Кобзар» - одна з популярних книг серед дітей.

Благословенна та ясна година,
Коли дитя читає «Кобзаря»,
Зір молодий прозориться як днина,
Злітає дух над бескити й моря.

Так з полум’я сльози, що не згора,
Поволі починається людина.
(Д. Павличко)

Якщо останнє прижиттєве видання містило тільки 17 творів, то тепер їх у «Кобзарі» - 228. Твори Шевченка перекладено більш як 100 мовами народів світу. Деякі твори з «Кобзаря» інсценізовано й екранізовано: «Гайдамаки», «Катерина», «Наймичка», «Невольник».

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

 

return_links(); ?>