На головну бібліотек для дітей \\ На головну ЦБС

 
Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
  Пошта

Калейдоскоп подій

 

Панас Мирний – корифей української прози

До 165-річчя від дня народження Панаса Мирного.

В українському літературному процесі 70-90х рр. XIX ст. Панасу Мирному належить одне з найпочесніших місць. Видатний письменник-реаліст, автор злободенних новаторських за змістом і формою прозових та драматичних творів, він нещадно викривав основи буржуазно-поміщицького ладу, пристрасно захищав інтереси скривджених і поневолених трудівників. Був він не лише першовідкривачем соціально-психологічної великої прози в українській літературі, а й новатором у питаннях художності.
«Перейнята духом гуманізму, творчість Панаса Мирного була присвячена трудовому народові. Вона зігріта щирою мрією про людське братерство, про щастя прийдешніх поколінь.»
(О. Гончар)

«Сьогодні Панас Мирний сприймається як письменник глибоко суголосний з нашою добою. Він започаткував цілком нову для української літератури проблематику. Головна проблема Панаса Мирного – особа в умовах свободи.»
(І. Михайлин)
«Слово Панаса Мирного – це слово відданості народові і Батьківщині.»
(М. Стельмах)

Історичну заслугу Панаса Мирного слід бачити в тому, що він набагато розширив межі і можливості реалістичного методу, незмірно підняв українську прозу, збагатив її жанрово, відповів на суспільну потребу створення соціального роману і повісті з народного життя.

Творчий досвід Панаса Мирного критично освоювався майстрами української прози, зокрема такими, як А. Головко, П. Панч, І. Ле, М. Стельмах, А. Козаченко.

Всі події

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

 

return_links(); ?>