На головну бібліотек для дітей \\ На головну ЦБС

 
Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
  Пошта

Калейдоскоп подій

 

До 150 річчя від дня народження М.М. Коцюбинського

(1864-1913)

17 вересня 2014 року українське суспільство відзначало 150 років від дня народження видатного українського письменника М.М. Коцюбинського.

М. Коцюбинський не тільки видатний письменник і громадський діяч, а й один із найпрогресивніших людей свого часу. Він активно впливав на сучасне йому суспільне та культурне життя, а твори його вражають як актуальністю поставлених у них соціальних проблем, так і своєю художньою довершеністю. Вони є великим досягненням української дожовтневої прози.

Щоб краще ознайомити користувачів бібліотеки з творчим та життєвим шляхом письменника, була підготовлена та проведена з учнями старших класів бесіда-діалог біля книжкової виставки «І благословен я був між золотим сонцем й зеленою землею».

Людяність, краса, народ, Україна – це улюблені теми розмов Коцюбинського, вони завжди були з ним, як його серце, мозок і славні ласкаві очі…

Він залишив усім нам…найвищий заповіт: ніколи не розминатися з людиною і завжди бути вірним рідному народові, правді, соціальній справедливості й свободі.

(П. Тичина)

Твори М. Коцюбинського завоювали любов і визнання читачів не тільки України, а й багатьох інших країн світу. З перших друкованих творів особливу увагу сучасників привернули дитячі оповідання «Харитя» (1891), «Ялинка» (1891), «Маленький грішник» (1893). В цих творах автор майстерно розкриває психологію дитини, її думки та переживання, точно зображує поведінку, мову. Основними творами Коцюбинського вважаються «Дорогою ціною», «Коні невинні», «Тіні забутих предків», «Сміх», «Відьма», «Fata morgana», «Intermezzo» та інші.

М. Коцюбинский – великий майстер рідного слова, що в огненому горні свого творчого духу переливав його в самоцвітні кришталі, і як великий будівничий, виводив свої мистецькі твори, повні великого художнього смаку, глибокої задуми і широкої любові до людей…

(Панас Мирний)

Всі події

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

 

return_links(); ?>