На головну бібліотек для дітей \\ На головну ЦБС

 
Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
  Пошта

Калейдоскоп подій

 

12 квітня – Всесвітній день авіації та космонавтики

До цього свята у бібліотеці № 102 для дітей була підібрана література та організована книжкова виставка за темою : «Найцікавіше про космос».

До 15 століття усі вчені вважали, що Земля нерухома та знаходиться в центрі Всесвіту. Тільки польський вчений М. Коперник прийшов до висновку, що Земля не центр Всесвіту, а лише одна з планет, які обертаються навколо Сонця.

Назви планетам стародавні греки дали на честь богів : Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. У кожної з них свій шлях, своє коло, як кажуть - «своя орбіта».
Період обертання Венери навколо осі – тривалий, близько 243 земних діб, - більше, ніж період обертання навколо Сонця (224, 7 доби), тому на Венері доба довша року.
За допомогою чутливих приладів на Місяці зафіксовано місяцетруси. Найбільша кількість місяцетрусів (близько 3000 на рік) відбувається в районі кратера Декарт.
Кожен день на Землю з космосу падає близько двохсот тисяч метеоритів. Але всі вони настільки малі, що згорають в атмосфері.
Перше у світі космічне туристичне агентство Virgin Galactic запропонувало подорож на орбіту Землі. Уже в найближчі роки у космос вирушать перші туристи.

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

 

return_links(); ?>