Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Анни Ахматової

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Електронний каталог

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Анну Ахматову

Анна Ахматова в образотворчому мистецтві
Твори Анни Ахматової
Про Куренівку
Пошта

Пошук по сайту

 

"Талановиті руки скульптора" (пам'яті Таїсії Судьїної)

Таїсія Георгіївна Судьїна (1932-2012) – автор першої в Радянському Союзі меморіальної скульптури Анни Ахматової. Заслужений художник та скульптор України Таїсія Судьїна , закінчила ОДХУ ім. Грекова та Київський державний художній інститут. З 1964 року була членом Спілки художників СРСР. За всі роки творчої діяльності брала участь у численних вітчизняних та зарубіжних виставках, а також у міжнародних симпозіумах по скульптурі у м. Юрмала. Паралельно з творчою роботою, з 1970 р. по 1973 р. викладала на кафедрі архітектури Одеського Будівельного інституту, а з 1995 р. викладала в Одеському державному художньому училищі ім. Грекова. Судьїна є автором меморіальних дошок Юрію Гагаріну, Анні Ахматовій, Лесі Українці , Михайлу Ломоносову, Олександру Суворову, а також вона є автором скульптурної композиції «Рибалка Соня» в Саду скульптур ОЛМ.

Знайомий Таїсії Судьїної, В. Абрамов, заступник директора ОХМ з наукової роботи відгукувався про її творчість так: «Як і у всіх художників з багаторічною творчою практикою досвідом художника, у Таїсії Судьїної свій неповторний, індивідуальний стиль, що поєднує певне коло образів і адекватні стилістичні, технічні та технологічні прийоми, що були використовані для втілення образів у матеріалі. Проте кожний її витвір залишається цілком оригінальним».

У 2008 році відома художниця та скульптор особисто відвідала нашу бібліотеку ім. Анни Ахматової та залишити щирі побажання працівникам бібліотеки, але, нажаль, у 2012 році видатної художниці не стало. Після її смерті, чоловік Судьїної, Олександр Веніамінович Князик, подарував бібліотеці в літературно-меморіальну кімнату "Анна Ахматова та Київ" мармуровий барельєф Анни Ахматової, власноруч виготовлений Таїсією Судьїною.

Ми завжди згадуємо та шануємо видатну художницю та просто чарівну жінку, розповідаємо про неї нашим читачам, щоб познайомити їх з людиною яка внесла змістовний вклад до українського мистецтва.

 

 
 

 

return_links(); ?>