Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Анни Ахматової

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Електронний каталог

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Анну Ахматову

Анна Ахматова в образотворчому мистецтві
Твори Анни Ахматової
Про Куренівку
Пошта

Пошук по сайту

 

Екскурсія Куренівкою

24 квітня 2013 р. бібліотекою ім. Анни Ахматової спільно з музеєм "Хата на Пріорці" було організовано екскурсію Куренівкою для працівників бібліотек Оболонського р-ну. Метою даного заходу було ознайомлення бібліотекарів з історією свого мікрорайону. Екскурсію провела директор музею "Хата на Пріорці" НАУМОВА НАДІЯ ГРИГОРІВНА.
Подорож було розпочато в центрі двох околиць - Куренівки та Пріорки- на Петропавлівській площі.

Петропавлівська площа отримала свою назву від церкви, освяченої на честь верховних апостолів Петра і Павла, побудованої в 1758 р. Напроти церкви знаходився Куренівський базар, відомий киянам як пташиний, що існує і донині.

Перед базаром увагу завжди привертала триповерхова будівля трудової школи, зведеної за проетом відомого українського архітектора В. Г. Кричевського. Саме він започаткував в архітектурі стиль, який дістав назву "український модерн".
Історія будівництва цього будинку пов'язана ще з одним відомим ім'ям - Сергія Михайловича Грушевського, батька першого президента України Михайла Грушевського. Сергій Михайлович заповів дітям зі свого спадку побудувати училище. Син Михайло прийняв рішення побудувати школу в Києві.
Після війни в цьому приміщенні містилась престижна школа № 14, серед учнів якою була донька М. С. Хрущова, нині в цьому будинку знаходиться Академія муніципального управління.

Трохи вбік ліворуч від головної вулиці стоять ще декілька старих будинків, один з них , цегляний, за адресою Бондарський провулок, 11, був свого часу досить презентабельним. Його побудував, оселившись тут у 1900 р., український художник Іван Сидорович Їжакевич, де ще ростуть посажені його руками дерева. Сюди до нього приходили Леся Українка, Микола Лисенко, М. Реріх, Лев Толстой, В.Васнєцов, Остап Вишня.
Їжакевич вчителював у згаданій вище трудовій школі № 14, викладав креслення і малювання. Він розписував Свято-Покровську церкву на Пріорці по вул. Мостицькій; був залучений до реставраційних робіт у Кирилівській церкві на Куренівці.
Картини художника експонуються в Київському музеї українського образотворчого мистецтва.
Перейшовши стару вулицю Білицьку, проходимо під залізничним мостом. Власне за Білицькою починається Пріорка. Центром була вулиця Вишгородська. Ця вулиця єдина освітлювалася електричними ліхтарями над трамвайною колією.
Сьогодні увагу всіх привертає біла дерев'яна хата, яка єдина залишилась тут з часів забудови 50-х рр. минулого століття. Її адреса: Вишгородська, 5.
Саме в такому будинку зняв квартиру Тарас Шевченко під час свого останнього пребування у Києві в серпні 1859р. Будинок належав господині Варварі Матвіївні Пашковській.
У рік 150-річного ювілею від дня народження Кобзаря, на будинку було встановлено меморіальну дошку. Тоді ще в цій хаті жили люди. У 1989 р. Міськрада прийняла постанову про створення тут відділу Державного музею Т. Г. Шевченка. Хата на Пріорці - це останнє помешкання поета в Києві, де він прожив біля двох тижнів перед від'їздом до Петербурга. І сама хата і садиба є своєрідним куточком старої Пріорки, що приваблювала поета своєю красою і затишком.

 

Пропонуємо здійснити віртуальну подорож вулицею Вишгородською, яка була підготовлена спільно бібліотекою ім. Анни Ахматової та музеєм "Хата на Пріорці". Ми вдячні Музею, та особисто Надії Григорівні Наумовій за надані матеріали - фотографії, інформацію та ін.

 

 
 

 

return_links(); ?>