Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Анни Ахматової

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Електронний каталог

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Анну Ахматову

Анна Ахматова в образотворчому мистецтві
Твори Анни Ахматової
Про Куренівку
Пошта

Пошук по сайту

 

Презентація книги Михайла Кальницького "Єврейські адреси Києва"
у публічній бібліотеці ім. Анни Ахматової

26 травня 2012 року Начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Розмаїта Ліана Сергіївна передала в дар від Посольства Російської Федерації в Україні книгу "Царское село Анны Ахматовой".
Книга-альбом представляє на своїх сторінках образи Царського села одухотворені творчістю та життям Анни Ахматової. У виданні публікуються маловідомі факти біографії поета, пов'язані з пам'ятними, сьогодні в основному втраченими, місцями Царського села.

Того ж дня у приміщенні публічної бібліотеки ім. Анни Ахматової відбувся захід, присвячений 1530-річчю Києва, в рамках якого було презентовано книгу Михайла Кальницького "Єврейські адреси Києва". Книга побудована як путівник місцями, які пов'язані з історією та культурою київського єврейства та розповідає про життя городян, їхній побут і заняття. Окремі розділи присвячені пам'ятним місцям і єврейським некрополям.

Михайло Кальницький народився у родині київського інженера. Закінчив Київський політехнічний інститут; працюючи за спеціальністю у заводському КБ, у вільний час із захопленням займався вивченням літератури та архівних документів з історії Києва. Публікації присвячені київській старовині і захисту історичного середовища. Автор книг "Подол" (1996), "Верхний город" (1998), "Нариси з історії Києва" (2002), "Прогулка по Киеву" (2002, 2009) , "Храми Києва" (2006, 2011), "Бизнес и бизнесмены" (2011) та ін. Член колегії Головної ради Українського товариства охорони пам'ятників історії та культури.
Михайло Кальницький прагнув розповісти в цій книзі не тільки про відомих киян, але і про простих жителів міста, учасників, свідків та головних творців історії міста. За словами Кальницького, в усі часи євреї любили Київ ані трохи не менше, ніж інші народи, що мешкали в Києві. Для багатьох євреїв Київ став місцем, де розкривались їх таланти - ремісників, лікарів, літераторів, музикантів, художників, юристів та підприємців. Тут вони народжувались, росли, закохувались та творили, відправлялись на фронт та йшли в Бабій Яр...
В цій книзі багато сказано про благочинність київського єврейського товариства, про благородних меценатів, які допомагали місту. Подальші дослідження допоможуть розширити наші знання про єврейські адреси м. Києва.

Під час презентації у читальній залі бібліотеки було присутньо близько півсотні людей, серед яких, бібліотекарі, читачі, члени УТОС, співробітники музею «Хата на Пріорці», представники соціальної служби мікрорайону.

Терехова Любов Михайлівна, заступник начальника управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та Людвік Наталія Вільямівна, директор ЦБС Оболонського району подякували Михайлу Кальницькому за цікаву розповідь та за подаровані книги, які Михайло Борисович презентував кожній бібліотеці ЦБС Оболонського району.

 

Всі події

return_links(); ?>