Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Анни Ахматової

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Електронний каталог

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Анну Ахматову

Анна Ахматова в образотворчому мистецтві
Твори Анни Ахматової
Про Куренівку
Пошта

Пошук по сайту

 

«Рано-вранці, на світанку, вишиваю вишиванку...» - історичний екскурс з маленькими українцями

Кожного третього четверга травня святкують Всесвітній день вишиванки. У 2017 році цей день припадає на 18 травня. Це народне свято. Кожна людина може долучитися до свята одягнувши вишиванку в школу, до ВУЗу або на роботу.

Ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича   Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

Спочатку їх одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносить успіх та слугує оберегом для господині чи господаря. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її вдягають на свята або визначні дати.

В цей день до бібліотеки ім. Анни Ахматової завітали маленькі читачі з дитячого садочка. Бібліотекарі розповіли малечі про українські традиції вишивки на рушниках, старовинний національний одяг, зокрема жіночі вишиті сорочки, показали автентичні вироби з соломи, лози та кори дерев. Дітки з цікавістю розглядали візерунки на рушниках та поглинали кожне слово. А ще спробували намалювати символи з рушників - сонце, дерева та пташечок.

Всі події

 


 

return_links(); ?>